لت گلاسه سررسید چیست ؟

لت گلاسه سررسید چیست؟ : لت گلاسه ها که در سررسید ها به کار گرفته می شوند بیشتر برای تبلیغات وزیبایی سررسید ها استفاده می شود .کاربرد لت گلاسه ها در اول وپایان سررسید است اما هر از گاهی در وسط سررسید نیز از لت گلاسه استفاده می کنند .اما باز به سلیقه مشتری بستگی دارد ممکن است بعضی مشتری ها بپسندند که از لت گلاسه در وسط سررسید استفاده شود اما افرادی دیگر نه .به هر حال بدلیل مشکلات فنی کمتر از لت گلاسه ها در وسط سررسید استفاده می شود .

سررسید

سررسید چرمی وزیری فرهام

میزان رنگ ها

شرکت هایی هم وجود دارند که برای جای دادن تبلیغات واطلاعات خود در سررسید کار را یکنواخت و یکدست می کنند و از کاغذ های داخل سررسید بجای کاغذ گلاسه استفاده می کنند و برای اینکه بتوانند اطلاعاتشان را چاپ کنند از ۴ رنگ بر روی کاغذ اصلی استفاده می کنند و سپس آنها را به سررسید ها اضافه می کنند .

یکی از موضوعاتی که بسیار باید در تولید سر رسیدها به آن دقت کنید و خیلی هم مهم است نحوه چسباندن لت است .اکثرا زمانی که سفارش در تعدا محدود وپایین باشد تولید کنندگان به صورت دستی لت ها را می چسبانند.به دلیل کیفیت پایین این روش در این چنین وضعیتی از نظر فنی شما تنها می توانید تعدادمحدود صفحه مثلا ۲ تا ۴ صفحه را اضافه کنید اگر بیشتر از این باشد به احتمال خیلی زیاد در کار مشکل به وجود می آید و قسمت داخلی از جلد جدا می شود.وکلا سررسید از هم جدا می شود .بنابرین وقتی به صورت دستی لت ها چسبانده می شود کیفیت سررسید خیلی پایین است .

اما اگر تعداد سررسید های سفارش داده شده بالا باشد چسباندن لت ها در این هنگام بوسیله دستگاه های خاصی است این کار با توجه به نوعی تجهیزاتی تولید کننده لت به واسطه دستگاه لت چسبان به فرم های سر رسید چسبانده می شود و مابقی روند طبق مراحل اصلی کار طی می شود .

در سررسید های دوختی وسیمی از نظر اضافه کردن لت گلاسه تفاوت هایی وجود دارد معمولا از کاغذ گلاسه ۱۳۵گرمی یا ۱۵۰گرمی در لت گلاسه استفاده می کنند. در سررسیدهای دوختی استفاده از گرماژ بالاتر از نظر فنی مشکلاتی را پدید می آورد ولی مشکلی در سررسیدهای سیمی ایجاد نمی شود و می توان لت تا گرماژ۳۰۰گرم را اضافه کرد.

دربعضی مواقع تولید کنندگان به شما پیشنهادهای را میدهند که در بخش های فنی قابلیت اجرایی دارند و مشکلی در اجراشان پیش نخواهد آمد و می توانند سبب بالا رفتن در کیفیت تولیدات باشند. اما بعضی مواقع هم ناخواسته پیشنهاد هایی داده می شود که کیفیت اثر را پایین آورده وقابل اجرا نخواهد بود . مثلا اگر شما بخواهید چند صفحه لت را اضافه کنید با اینکه در کاهش قیمت تاثیری نخواهد داشت بلکه ممکن است از نظر فنی در جهت کاهش کیفیت وگیرایی تولید بجا بگذارد و مشکلاتی را از نظر فنی ایجاد کند که نتوان انجام داد.

انتخاب بهترین نوع از مواردی مانند کاغذ، نوع کاغذ،کیفیت مرکب و زینک و چگونگی اتصال لت ها به کیفیت لت ها تاثیر بسیار بالایی می گذارد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *