کاغذ سررسید , انواع کاغذ سررسید , کاغذ تحریر سفید , گلاسه , تحریر کرم

کاغذ سررسید , انواع کاغذ سررسید , کاغذ تحریر سفید , کاغذ گلاسه , کاغذ تحریر کرم , قیمت انواع کاغذهای سررسید و سالنامه اختصاصی و شرکتی :

کاغذ سررسید

اتواع کاغذ سررسید

کاغذ تحریر سفید

معمولا کاغذی که در درون سر رسیدها از آن استفاده می شود کاغذ تحریر ۷۰ گرم سفید می باشد . البته برخی از مشتریانی که می خواهند کاغذ درون سر رسیدشان ضخیم تر باشد ، سفارس ۸۰ گرم را میدهند ولی برای سررسید کاغذهای ۷۰ گرم کفایت می کند و البته هزینه ی آن نیز ارزان تر می باشد.

کاغذ گلاسه

برخی از تولید کنندگان برای سررسیدهای خود از کاغذهای گلاسه ۱۰۰ تا ۱۳۵ گرم استفاده می کنند که چاپ آنها با ۴ رنگ می باشد. سررسیدهای که کاغذ آنها گلاسه است بسیار گران قیمت تر از نمونه های تحریری هستند و وزن شان نیز حدود ۵۰ درصدی سنگین تر می باشند. اگر می خواهید تعداد زیادی سررسید داشته باشید سفارش این نمونه برای شما به صرفه نیست ولی برای دادن هدیه ی نفیس قطعا مورد مناسبی خواهد بود.

کاغذ تحریر کرم

کاغذهای دیگری هستند که در سررسید ها از آنها استفاده می شود ، این کاغذ ها تحریر کرم می باشند و قیمتشان نسبت به سررسید با کاغذ سفید کمی گران تر است.استفاده از چنین کاغذهای می تواند نوعی نفیس بودن به سررسید شما ببخشد ولی در نهایت همه چیز به سلیقه و انتخاب شما بستگی داشته است.

***نکته مهم

متاسفانه دیده شده که برخی از تولیدکنندگان به جای اینکه از کاغذ کرم اصل استفاده کنند ، از کاغذ سفید با رنگ کرم یکدست برای سررسید ها بکار برده اند که البته این رنگ یکدست کاغذ با کرم اصلی بسیار متفاوت است و در صفحه های مختلف سررسید ، تفاوت های رنگی دیده می شود. البته این گونه سر رسیدها نسبت به کاغذ کرم اصلی ، لطافت کمتری داشته است و نتیجه ی نهایی که شما تحویل می گیرید اصلا جذاب و رضایت بخش نخواهد بود. پیش از اینکه بخواهید سفارشان را قطعی کنید در مورد کاغذ اصل کرم برای تولید سررسید اطمینان کافی را بدست بیاورید.

کیفیت کاغذ

کیفیت کاغذ جز مواردی است که به کشور سازنده سررسید وابسته است. امروزه کاغذهای سررسیدی که در ایران وجود دارد از دو کشور چین و اندونزی و گاهی کره هستند و شما کمتر می توانید کاغذی را پیدا کنید که تولید این سه کشور نباشد . در بین این کاغذها ، کاغذ اندونزی بیشتری کیفیت را دارد و لطافت و تراکم آن نیز زیادتر می باشد.

کاغذهای چینی متاسفانه در زمان چاپ مشکلاتی را برای شما به وجود می آورد و همچنین ظاهر نامطلوب و کیفیت پایینی دارند. کاغذ کره نسبت به کاغذ چین و اندونزی کمتری استفاده می شود ولی از نظر کیفیتی در رده متوسط قرار داشته است. اگر می خواهید سررسیدی داشته باشید که کیفیت خوبی داشته باشد می توانید از سفارش کاغذ اندونزی استفاده کنید.

چاپ داخل سر رسید

زمانی که از چاپ درون سررسید صحبت می شود منظور تعداد رنگ های می باشد که در صفحه های درونی سررسید بکار گرفته شده است. بیشتر تولید کنندگان برای چاپ صفحه های درونی سالنامه های عمومی از دو رنگ استفاده می کنند. در واقع استفاده از ۲ رنگ در سررسید هم از نظر ظاهری و هم هزینه ، نوعی بهینه سازی در قبال سررسید است.

البته اگر می خواهید درون سررسیدتان لوگوتان را قرار بدهید می توانید از رنگ های دیگری استفاده نمایید.

در سفارش های که افراد می خواهند سررسیدشان به صورت اختصاصی باشد می توانند از تعداد و رنگ های دیگری استفاده کنند که همه چیز در اینجا به سلیقه آنها وابسته است ولی اگر قصد دارید سررسید عمومی سفارش دهید ، رنگی را تولید کننده به شما پیشنهاد می دهد که باید آن را بپزیرید.

با اینکه امروزه استفاده از دو رنگ در صفحه های درونی سر رسید معمول است ولی برخی از تولیدکنندگان برای اینکه هزینه ها را پایین تر بیاورند از یک رنگ استفاده می کنند که البته نباید فراموش کرد از این طریق هزینه ها کم تر می شود ولی ظاهر سررسید ضعیف خواهد بود.

اگر می خواهید سررسید شما ظاهری نفیس داشته باشد بهتر است از کاغذ گلاسه و ۴ رنگ استفاده کنید که برای اینکار باید بودجه زیادی در اختیار داشته باشید.

کیفیت چاپ صفحات درونی سررسید

اگر بخواهیم به ارزیابی کیفیت چاپ صفحه های درونی سررسید بپردازیم باید موارد مختلفی را بررسی کنیم که در ادامه به آن ها اشاره شده است:

  1. زنده بودن رنگ : یکی از گزینه های که بسیار بر روی کیفیت تاثیر گذار است ، انتخاب مرکب های رنگ است. وقتی مرکب های رنگی نامرغوب باشند در نهایت رنگی که حاصل می شود بی کیفیت است و حالت مرده و بی روح خواهد داشت. به نوعی که مثلا زرد را به خردلی تبدیل کرده است. فراموش نکنید که بی دقتی در زمان چاپ می تواند سبب بروز چنین مشکلاتی باشد.
  2. پر تراکم بودن رنگ : باید به دقت خط های ضخیم و درون اعداد را بررسی کنید. در چاپ های با کیفیت پایین ، قسمت های درونی این بخش ها از میزان تراکم رنگی پایین تری برخوردارند و نقطه های سفید زیادی داشته است. وقتی در چاپ پر نبودن رنگ برقرار باشد سبب میشود در برخی از قسمت ها رنگ ها کم رنگ شوند و ظاهری زشتی به سررسید شما بدهند.
  3. یکدست بودن رنگ : وقتی چاپ بی کیفیت باشد سبب می شود تا در صفحه های مختلف سررسید ، رنگ به صورت متفاوت چاپ شود . اگر می خواهید رنگ موارد چاپ شده را بررسی کنید می توانید صفحه های سررسید را به سرعت ورق بزنید . اگر رنگ ها یکدست نباشند شما در این شرایط سریعا متوجه خواهید شد. البته لوگو ها و رنگ های آنها بسیار مهم هستند و در چنین شرایطی بسیار مهم است که تغییری در رنگ لوگو به وجود نیاید.
  4. ثابت بودن محل چاپ : اگر چاپ با دقت کافی انجام نشود این امکان وجود دارد که ایکون های مختلفی که در سررسید هستند در طول سررسید جابه جا چاپ شده باشد. در نهایت پس از اینکه تولید سررسید انجام شود شما با جابه جایی خطوط ، نوشته ها و اعداد روبرو خواهید شد تا جایی که ممکن است برخی از آنها زیر دستگاه برش از بین بروند یا از صفحه خارج شده باشند. همانطور که درپاراگراف های ذکر کرده ایم می توانید به سرعت سررسید را ورق بزنید و دقت کنید که جابه جایی بین اعداد و حروف و … صورت می گیرد یا خیر.
  5. روی هم خوردن چاپ : اگر می خواهید لوگو یا طراحی ویژه ی از شما با بیشتر از یک رنگ چاپ شود می توانید این موضوع را بررسی کنید. گاهی دقت کم در روی هم خوری سبب می شود لبه های بخش های جدا شده روی هم چاپ شوند یا فاصله بین شان دیده شود.

***نکته مهم

تعدادی از تولید کنندگان برای چاپ سررسیدهای ۲ رنگ از دستگاه های چاپ ۴ رنگ همزمان استفاده می کنند و به صورت همزمان اقدام به چاپ دو رنگ پشت و روی هر صفحه می نمایند. این روش سبب می شود که کیفیت پایانی کار بالا باشد اگر می خواهید کیفیت خروجی شما بالا باشد بهتر است از تولید کنندگانی برای چاپ سررسید تان استفاده کنید که از این روش استفاده می کنند.

اگر تولیدکننده برای چاپ صفحه های درونی سررسید از دستگاه چاپ تک رنگ استفاده کنند ، این احتمال بیشتر است که شما با مشکلات بالا روبرو شوید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *